Co warto zobaczyć w Paryżu ?

Wycieczki lotnicze z Warszawy z obiadem na wieży Eiffla
5 dniowe wycieczki lotnicze z Gdańska z obiadem na wieży Eiffla
 • Tygodniowe wycieczki lotnicze z Gdańska z obiadem na wieży Eiffla 
 • 5 dniowe wycieczki lotnicze z Gdańska z obiadem na wieży Eiffla
  Tygodniowe wycieczki lotnicze z Gdańska z obiadem na wieży Eiffla

  Paryż to jedno z piękniejszych miast nie tylko w Europie, ale i na świecie. Nic dziwnego, że każdego roku stolicę Francji odwiedzają miliony turystów. Z całą pewnością nie zmienią tego nawet ostatnie zamachy terrorystyczne, które być może nieco osłabiły zapał do zwiedzania Paryża, ale z drugiej strony wzmocniły ogólną ochronę, co także w tym multikulturowym kraju nie jest bez znaczenia. Wracając do kwestii turystyki, nie można przejść obojętnie wobec faktu, że w mieście tym znajdziemy wiele atrakcji turystycznych, których nie można ominąć. Tak więc, co warto zobaczyć w Paryżu? Które atrakcje trzeba zwiedzić, wybierając się do stolicy Francji?

  Wieża Eiffla

  Nie da się ukryć, że najpopularniejszym miejscem w Paryżu jest wieża Eiffla, która jest także wizytówką tego miasta. Tym samym przeglądając punkty turystyczne stolicy Francji i zastanawiając się co warto zobaczyć w Paryżu, nie można pominąć wieży Eiffla. Dodajmy tu jako ciekawostkę, że sama wieża powstała w roku 1889 i miała upamiętnić setną rocznicę rewolucji francuskiej. Ma ona 324 metry wysokości, a architektami tego projektu byli Gustave Eiffel, Maurice Koechlin oraz Émile Nouguier.

  Luwr

  Kolejnym punktem na turystycznej mapie Paryża jest Luwr, który w przeszłości służył jako pałac królewski. Obecnie nie znajdziemy w nim już książąt czy królów, ale muzeum. Jest to najpopularniejsze muzeum na świecie, które jest też najchętniej odwiedzanym tego typu miejscem na naszej planecie. Położony jest on między Rue de Rivoli i prawym brzegiem Sekwany, a także ogrodami Tuileries i Rue du Louvre. Powierzchnia Luwru to 60 600 metrów kwadratowych, na których znajduje się około 300 000 dzieł sztuki.

  Disneyland

  Park Disneyland to wbrew pozorom nie tylko miejsce dla dzieci, bo coś dla siebie na pewno znajdą tutaj także osoby dorosłe, które przeniosą się w czasy dzieciństwa, kiedy to czas spędzały wraz z bajkami wyprodukowanymi przez studio Walta Disneya. Na terenie Disneylandu znajdują się dwa parki, które rocznie odwiedza 10 milionów odwiedzających. Na powierzchni 56 ha znajduje się tu pięć krain tematycznych, a więc Main Street U.S.A., Frontierland, Fantasyland, Adventureland i Discoveryland.Oczywiście nie są to wszystkie atrakcje turystyczne tego miasta, ale zastanawiając się nad tym, co warto zobaczyć w Paryżu, na pewno nie można ich ominąć. Bez wątpienia są to obiekty, które wiele mówią o historii i wyróżniają Paryż na tle innych miast na świecie.

   

   

   

  Szukasz miejsca na weekendowy wypad pełen niesamowitych wrażeń? Zawsze marzyłeś o zobaczeniu Disneylandu? Może masz ochotę na spacer po Polach Elizejskich, obiad  na szczycie Wieży Eiffla, a kolację na Montmartre ? Nic trudnego – skontaktuj się z nami! Weekend w Paryżu najtaniej, a moze tydzien w Paryżu. Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 26 lat specjalizuje się w wycieczkach do Paryża. 

   O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

  Nasz profil Google+

  Design and powered by Welcome magement systems

   

  © LekierFranceTours 2015